? מהו ייעוץ אסטרטגי

מהו ייעוץ אסטרטגי ?

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ייעוץ אסטרטגי נועד בראש ובראשונה לתת למועצת המנהלים של החברה, למנכ”ל ולמנהלים הבכירים, ייעוץ אסטרטגי חף מדעות קדומות על ידי מינוף הידע העמוק בתעשייה ומסגרת אנליטית רלוונטית. חברות ייעוץ אסטרטגי פועלות בכל ענפי המשק, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, במגוון רחב של בעיות.


חברות ייעוץ אסטרטגי נשכרות על ידי חברות בכדי לסייע בקבלת החלטות חיוניות לעתידה של החברה תוך מתן תשומת לב לבחינה של כל נקודות המבט האפשריות. בנוסף יועצים אסטרטגיים מסוגלים להתחייב למתן תשומת לב מלאה למשימה, בעוד שהמנכ”ל וחברי הנהלה עסוקים לעיתים קרובות בפעילויות היומיומיות של החברה.

באופן מסורתי חברות ייעוץ אסטרטגי יעבדו לפי המודול הבא בהתמודדות עם חברה:

1. זיהוי הבעיה וההקשר

2. חקירת כל האפשרויות והפתרונות לבעיה

3. בדיקה כמותית של כל היתרונות והחלופות באמצעות
כלים מגוונים כגון ניתוח תרחישים וניתוח רגישות

4. המלצה ​​על אסטרטגיית פתרון ויישום

Asset 2Calulating Cost

לדוגמה,חברה השוקלת פיתוח מיזם חדש באמצעות צוות פנימי או באמצעות שימוש במיקור חוץ. לאחר מכן החברה ממשיכה ושוכרת חברת ייעוץ אסטרטגית בעלת ידע עמוק בתעשייה בכדי לחקור את המיזם החדש שלה. חברת הייעוץ האסטרטגית מכינה דו”ח המפרט את העלויות והיתרונות של שתי החלופות ומציעה, על סמך הממצאים פתרון לבעיה והמלצה כיצד ניתן לממש אותה. בשלב זה על החברה להחליט האם היא מאמצת את החלטת הייעוץ או לא. אין חובה ליישם את ההמלצות.

במקרים מסוימים, חברת ייעוץ אסטרטגיה יכולה לשרת מטרה משפטית. בעת ביצוע תהליך של מיזוג חברות , חל איסור על העברת מידע בין החברות המתמזגות עד להשלמת המיזוג. יועצים אסטרטגים פועלים ללא תלות בחברות אלו, ולכן הם יכולים לקבל מידע משני הצדדים המתמזגים כדי שתהיה להם אסטרטגיה לאחר השלמת המיזוג.

בקיצור, יועץ אסטרטגיה דומה לתפקיד של רופא בכך שחובה על היועץ, בדיוק כמו הרופא, לאבחן את הבעיה ולקבוע פעולות לתיקון.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content