מיתוסים על יועצים עסקיים

מיתוסים על יועצים עסקיים

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ישנן  הרבה תפיסות מוטעות על העבודה ועל אורח החיים של יועצים עסקיים. חלקם עשויים להכיל קצת אמת אבל רבים מהם יועצים רק היו רוצים שהיו אמת.

Consulting2

חי את החיים הטובים

כאשר אנשים חושבים על יועצים שטסים, הם חושבים על יועצים שלוקחים טיסות במחלקה ראשונה, אשר אוכלים במסעדות יוקרתיות, ואת אורח החיים הזוהר בדרך כלל. כמובן, כל התשלום על כרטיס החברה. בעוד שיועצים אכן נוסעים הרבה, ובך הם מרוויחים ערימה של נקודות אצל הנוסע מתמיד, שיגרת הנסיעה שלהם, על פי רוב, רחוקים מלהיות זוהרים. במקום זאת, סביר יותר כי יועץ ניהולי ישהה במוטל בן שני כוכבים בעיירה קטנה, יאכל אוכל זול על פני להישאר במלון הילטון בניו יורק, בתל אביב, או בפריז.

ללא שינה

קיימת אמונה רווחת כי יועץ עסקי עובד שעות ארוכות מאוד ולא יושן. יש אמת כלשהי לכך, במיוחד כאשר דדליינים מתקרבים לפרויקטים מסוימים, אבל בין פרויקטים, חברות ייעוץ עסקי לעתים קרובות מרחמות על העובדים שלהם ומעניקות להם הפסקות ראויות. ב datatocapital, אנחנו מעורבים בפרויקטים מסוגים שונים, חלקם דורשים להיות בקשר עם הלקוח על בסיס יומי ואחרים דורשים יותר עבודה אסינכרונית (למשל גיוס כספים

לסטארט-אפים) באופן אישי מצאנו שזו תערובת מרעננת.

Sleeping Consultant

המובן מאליו

הביטוי אומר כי יועצים עסקיים “גונבים את השעון שלך ואומרים לך את הזמן”. במילים אחרות, היועצים ממליצים דברים שהלקוחות שלהם כבר יודעים . זה פשוט לא נכון.

יועצים עסקיים מוצאים פתרונות לחלק מן הבעיות הקשות ביותר עבור החברות הגדולות בעולם, שהן בעצמן אינן יכולות לפתור. אם הפתרונות לבעיות אלה היו מובנים מאליהם, מדוע חברות יוקרתיות שוכרים יועצים עסקיים? עבור בעיות רבות, יועצים עסקיים משקיעים אינספור שעות רק כדי למצוא את הנתונים הנכונים, לנתח אותם, ולהפוך אותם למשהו אשר הלקוחות יכולים להבין וליישם בהתאם.

ואכן יש “תפוחים רעים” שם בחוץ, אבל בסך הכל, יועצים עסקיים מפגינים ידע עצום ויעילות. ומניבים תוצאות פנומנליות עבור הלקוחות שלהם. אנו ממליצים לך לראות מה הלקוחות שלנו אומרים על עבודתנו 😉.

אין בעיות. אין צורך.

עסקים רבים מאמינים שאם הם לא יכולים לחשוב על בעיות כלשהן, הם לא צריכים יועצים עסקיים. עם זאת, יועצים לא נועדו רק כדי להציל עסקים נכשלים אלא הם גם יכולים לעזור לעסקים לגדול, להיכנס לשווקים חדשים או פשוט להיות רווחיות יותר ממה שהם כבר כיום.

יתר על כן, כמה בעלי עסקים מאמינים כי יש להם את כל הידע הנדרש על העסק שלהם, אבל הם לא יודעים שהם צריכים ייעוץ כדי לסייע בפתרון בעיות פוטנציאליות. ובנוסף, יועץ עסקי יכול לספק פרספקטיבה אי-משוחדת כי אין לו קשר רגשי לעסק באופן שמעוור אותו מניתוח אובייקטיבי של הסיכויים העתידיים של העסק.

ואכן, לא משנה כמה קשה יועצים עסקיים מנסים, הם לא יכולים לעשות את העסק שלך מושלם. אבל, כפי שוינס לומברדי קבע, “השלמות אינה ניתנת להשגה, אבל אם נשאף לשלמות נוכל לתפוס מצוינות”.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content