? מהו העתיד של ייעוץ עסקי

מהו העתיד של ייעוץ עסקי ?

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ייעוץ וניהול הוא תעשייה תלויית לקוחות, מפני שצרכיו של הלקוח תמיד מישתנים בעולם הטכנולוגי של ימינו, חברות ייעוץ עסקי חייבות להתאים באופן הולם את השירותים שלהם, לגרום לשיטות ואסטרטגיות להישאר רלוונטייות ויעילות. על בסיס פיננסי, תעשיית הייעוץ העסקי פורחת. בארצות הברית לבדה, התעשייה היתה שווה 55 מיליארד דולר, עם גידול של 7.7%. אנו רואים קצב צמיחה מהיר אף יותר בשוק המקומי שלנו, ישראל, אבל הדרך שבה הייעוץ נצרך בישראל שונה במעט.
עם זאת, מתחת למספרים, תחום הייעוץ העסקי אינו בשום אופן ענף בטוח וצומח באופן טבעי. ותמיד, יש לחלק את תעשיית הייעוץ העסקי בין עלויות נמוכות, בוטיק, עצמאי ועוד חברות יעוץ קלאסיות יותר.

Tablet Consulting Dashboard

זה מעלה את השאלה: מהו העתיד של ייעוץ וניהול ?

שינוי טכנולוגי

קצב ההתקדמות הטכנולוגית בענפי ההיי-טק ובענפים אחרים יוצר מודלים עסקיים חדשים, כגון שוק גלובלי או דגמי פרימיום. אם חברת ייעוץ עסקי רוצה להישאר רלוונטית, היא חייבת להיות בעלת ידע עמוק של תעשיות אלה, כך שהיא מסוגלת לספק פתרונות ואסטרטגיות יעילות לעסקים אלה.
ציטוט מפי מרקו אמיתרנו, ראש ייעוץ ב PwC באנגליה, “חדשנות לא יכולה להיות מושגת אך ורק על ידי השקעת סכומים גדולים”. וחשוב ליועצים עסקיים, כמו בכל ענף אחר, ללמוד מהטעויות שלהם במהירות כדי להתמודד עם הקצב המהיר של החדשנות. ברגע שחברות הייעוץ העסקי מפסיקות לספק ללקוחותיהן ערך, זה הרגע שבהן  הן ייכשלו.

רשת חברתית

חברות ייעוץ עסקי יצטרכו ליצור רשתות גדולות של מומחים בתעשייה ואקדמיה כדי לסייע בפעולות שלהם. בניית קשרים עם אנשי מקצוע מחוץ לתעשיית הייעוץ הופכת יותר ויותר פופולרית וחיונית ליכולת ההנהלה של תעשיית הייעוץ להציע ייעוץ יעיל ללקוחותיה. הגישה שלנו ב DataToCapital, מהיום הראשון, היתה לנסות לנצל את תופעות אלה ולנסות למנף את מנהיגי התעשייה ולא בהכרח להתייעץ עם כוכבי הרוק של תעשיית היעוץ…

בינה מלאכותית

יש אמונה גוברת כי חברות ייעוץ עסקי ישתמשו בAI ומכונת למידה כדי לשפר את שירותיהם ולאמת את המלצותיהם. זה ברור … מיצידנו, התחלנו בשנת 2015 עם שירות ניתוח אנליטי ופרדיקטיב עבור לקוחותינו … הוכחנו את ערכנו ללקוחות שלנו באמצעות כמה פיילוטים מוצלחים,אבל הצעה זו היתה כישלון מסחרי באותה תקופה, כי החברות הגדולות במשק שעבדנו בהן בישראל עדיין לא היו מוכנות לשלב את התובנות שנרכשו בתהליכים הפנימיים שלהן וללכת עם פתרונות אלה … אנו מאמינים ש 2018 תהיה שנה טובה יותר בחזית זו.

שְׁקִיפוּת

חברות ייעוץ עסקי לא יוכלו לעבוד בחושך ללא ידיעת עובדי הלקוח כמו בעבר. במקום זאת, חברות ייעוץ צריכות להיות שקופות יותר ויותר לעסוק עם העובדים ולהטביע את עצמם בתוך התרבות של החברה אשר הם מייעצים לה. חברות הייעוץ יצטרכו לעבוד עם העובדים ולא בנפרד מהם. ממה שאנו חווים, המעבר הזה כרוך בכמה אתגרים חדשים שעלינו לטפל בהם. להיות פתוח זה לא תמיד קל ואפילו ואף לא טבעי לפעמים , אבל אנחנו בהחלט רואים את הרווחים עבור הלקוחות שלנו.

תחומי התרחבות

ענף הייעוץ צפוי לגדול בקצב מהיר בתחומי הבריאות וייעוץ ביטחוני. כאשר בעיות אלה הופכים דחופים יותר בעידן של עלויות הבריאות עולה במהירות והמתחים הגוברים ברחבי העולם, יהיה ביקוש גבוה יועצים לפתור חידות אלה בהתאמה. ב DataToCapital, החלטנו לא אסטרטגית כתובת לשוק הביטחון המקומי ענק, אלא להתמקד בתחום הבריאות הדיגיטלית. במהלך 2 השנים האחרונות אנו עובדים על עשרות חברות סטארט-אפ חדשות (בתת-המגזרים הבאים: מכשיר רפואי, טיפול רפואי, ניטור קשישים, ניהול מטופלים מרחוק, Tele-Consult ו- AI) וחברות שכבות 1 כגון טבע.

ערך

כמו שצרכנים יותר ויותר רק רוצים לשלם עבור מה שמספק להם ערך, חברות ייעוץ עסקי יחייבו פחות ופחות על שעות שעבדו עבור החברה ועוד ועוד על בסיס הערך שהם מספקים ללקוחות שלהם. לכן חשוב שלחברות ייעוץ יהיה רק את ההצלחה של הלקוח בראש.

*שים לב שאנחנו מדברים על העתיד ולכן שום דבר על העתיד אינו בטוח ויכול להיות שיקרו אירועים בלתי צפויים אשר יעצבו מחדש את תעשיית הייעוץ בצורה שאף אחד לא יכול לדמיין.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content