?מהי חברת ייעוץ עסקי בוטיק

מהי חברת
ייעוץ עסקי בוטיק
?

חברת ייעוץ עסקי בוטיק, בהשוואה לחברת ייעוץ עסקי גדולה כגון BAIN

או BCG, היא למעשה חברה קטנה יותר,ממוקדת יותר, יעילה יותר וזולה יותר. המונח ‘בוטיק’ מתייחס בדרך כלל לחנות או לעסקים קטנים, אך בהקשר של חברות ייעוץ, יש לה קשר יותר עם המיקוד העיסקי של החברה ולא עם הגודל האמיתי שלה. לפיכך, חברת ייעוץ בוטיק יכולה למנות עובד 1 או 200 עובדים, אך, בניגוד לחברות הייעוץ העסקי הגדולות, חברות עסקי הבוטיק מתמחות בתחומים ספציפיים וממוקדים במקום להציע שירותי ייעוץ כללים. היא בד”כ מתמחה בעד כ3 תחומים עיקריים, ונוטה לעבוד עם לקוחותיה על פרויקטים ספציפיים יותר תוך מתן שירותים באיכות גבוהה. עם זאת, יש לציין, כי אין הגדרה רשמית עבור חברות .ייעוץ עסקי בוטיק.

Consulting2

ישנן חברות ייעוץ עסקי בוטיק המספקות שירותים רק לסוגים מסוימים של עסקים כגון חברות משאבי אנוש, חברות בריאות, חברות טכנולוגיית או חברות מיקור חוץ. גופי ממשלה יכולים להתקשר עם שירותים של חברות ייעוץ בוטיק המתמחות בתחומי העיסוק הספציפיים שלהן. חברת ייעוץ עסקי בוטיק עשויות להתמקד גם בהיבטים מסוימים מתוך הפעילות העסקית, לדוגמה, התמחות ברשתות לוגיסטיקה או התמחות בניהול חשבונאי. כל חברה שצריכה ייעוץ או ליווי בתחום המסוים יכולה לשכור חברת עסקי בוטיק ייעודית המתמחה בנושא זה. לעומת זאת,חברות ייעוץ עסקי גדולות מציעות שבדרך כלל שירותים מגוונים ורחבים יותר.

באופן כללי, חברות ייעוץ עסקי בוטיק גובה תשלום נמוך יותר בהשוואה לחברות ייעוץ עסקי גדולות יותר, שכן יש להם עלויות תפעול נמוכות ופחות מנהלים, אך מצד שני הן יכולות לגבות תשלום גבוה יותר אם הם צוברים ניסיון רב ומוניטין במומחיות בתחום מסוים. במקרים מסוימים התמחות בתחום מסוים איננה מועילה עבור חברות ייעוץ עסקי גדולות שכן היא מצמצמת את תחום הפעילות שלה ועל כן הן משאירות מקום זה עבור חברות ייעוץ עסקי בוטיק.

בסופו של דבר, הן חברות ייעוץ עסקי בוטיק והן חברות ייעוץ עסקי גדולות הינן בעלות מטרה זהה והיא לשפר את היעילות והרווחיות של החברות.

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content