? איזה סוג של יועץ עסקי כדאי לעסק שלך לבחור

איזה סוג של יועץ עסקי
כדאי לעסק שלך לבחור ?

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

עסקים רבים מדי לא מוכנים לשכור יועצי עסקי ולבקש את עצתו כאשר הם זקוקים לעזרה. מטבע הדברים, יזמים  הם עצמאיים. הם פתחו את החברה והם רואים את עתידה, וכפי הנראה הם יודעים בדיוק איך לגרום לחברה להצליח.

 
עם זאת, במציאות, זה בלתי אפשרי עבור אדם או ארגון אחד לדעת כל פרט מסובך על גידול וניהול של העסק. לעתים קרובות יהיה הגיוני לקבל עצה מאחרים, אבל מאיזה סוג של יועצים אתה צריך לקבל ייעוץ עבור העסק שלך? לא כל עצה שווה ובוודאי לא כל עצה טובה. לכן, בעת שכירת יועץ עסקי, חשוב לאמץ את ההנחיות הבאות:

Business Consulting Problem Solving

מקצועי

ראשית, יועץ עסקי מכובד חייב להיות יועץ עם אופי ללא דופי. ליועץ יש מחויבות מוסרית לשים את האינטרסים של הלקוח לפני שלו / שלה. היועץ חייב להיות מוכן להגיד ללקוחו את האמת הקשה. במילים אחרות, לא להגיד ללקוח מה שהוא רוצה לשמוע אלא מה שהוא צריך לשמוע. וחשוב יותר, היועץ חייב שתיהיה לו אכפתיות עמוקה, לא רק  למשכורת שלו, אבל גם על ההצלחה של הלקוח שהוא עובד איתו.

ניסיון

יועץ טוב צריך להיות בעל ניסיון בתעשייה עם האתגרים או הזדמנויות של עסקך.

פותר בעיות

מעצם הגדרתו, יועץ הוא פותר בעיות. אם יועץ אינו פותר בעיה אז הוא פשוט לא יועץ.
מרווין באואר, מייסד מקינזי אמר, כי ליועץ ניהולי יש “יכולת אנליטית יוצאת דופן ואת היכולת לסנתז את מחשבותיו בקלות בכדי להגיע למסקנות … הוא לומד בצורה מהירה ויעילה … בעל דמיון ויצירתי” .


כמו שבאואר מתאר, אלה הם הכישורים הדרושים כדי להיות פותר בעיות טוב, כמו גם יועץ טוב.

Business woman hands connecting jigsaw puzzle. Business solutions, success and strategy concept. Businessman hand connecting jigsaw puzzle.

מיומנויות תקשורת

יועץ עסקי חייב להיות בעל מיומנויות תקשורת חזקות ולדעת לבטא ולהעביר מסרים, הן בצורה מילולית והן בצורה כתובה, כך שהלקוח שלו יבין את הבעיות, ההזדמנויות והפתרונות המיושמים בעסקו.


אם אתה לא יכול לתקשר את עצתך בצורה יעילה, אתה יכול להיות בעל אינטליגנציה כמו של איינשטיין, אבל העצה שלך תיהיה קרובה לחסרת ערך כי הלקוח שלך אינו מסוגל ליישם את עצתך.

מיומנויות בין – אישיות

יועץ צריך להסתדר עם הלקוח שלו ולרכוש את האמון שלו. אם לקוח של יועץ אינו בוטח בו, אז הלקוח יהיה סקפטי לגבי העצות שמקבל וסביר להניח שלא יישם אותם. בדיוק כמו שמטופל צריך לסמוך על הרופא שלו, הלקוח חייב לסמוך על היועץ עסקי שלו.
איש עסקים חייב לבחור יועץ שהוא יכול לבנות איתו מערכת יחסים מקצועית מבוססת אמון.

הטיפים לעיל’ אינם הטיפים היחידים, אבל הם מספקים הדרכה מספקת לבחירת יועץ עסקי.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content