? באיזה סוג של חברת ייעוץ אתה רוצה לעבוד

באיזה סוג של חברת
ייעוץ אתה רוצה לעבוד ?

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

בהנחה שאתה רוצה קריירה בייעוץ, זה לא רק לשלוח קורות חיים לכל חברה אשר מתייגת עצמה כחברת “ייעוץ”. במקום זאת, עליך לחקור באיזה סוג של חברת ייעוץ אתה הכי רוצה לעבוד.

 
ייעוץ היא תעשייה אשר גודלת בעקביות, המעסיקה מאות אלפי אנשים ברחבי העולם. מיותר לציין שחברות ייעוץ שונות מציעות שירותים והטבות ייחודיים ללקוחותיהן ולעובדיהן . ובעוד שכל חברות הייעוץ הן סביבה מאתגרת ומלאה בהזדמנויות למידה, נותרו הבדלים ניכרים בין סוגים שונים של חברות ייעוץ.

 


להלן חילוק של סוגים שונים של חברות ייעוץ לארבע קטגוריות עיקריות:

 

MBB

MBB הוא ראשי תיבות אשר מייצג את שלושת חברות הייעוץ המפורסמות ביותר. כלומר, מקינזי  ,חברת בוסטון קונסלטינג, ובאיין. חברות ייעוץ עסקי אלו בדרך כלל מעסיקים מן האוניברסיטאות המובילות ברחבי העולם, ומסננים את מועמדיה באמצעות הליך בחירה קפדני.


 חברות MBB מציעות משכורות נדיבות ביותר בסגנון של $100k עבור יועצים בוגרים ו$10k  בונוס עבור חתימה על התחייבות להתחיל שנה מראש. יתר על כן, חברות MBB מציעות הכשרת עבודה מדהימה, פיתוח מקצועי, מסלול ברור להתקדמות בקריירה וחשיפה לחברות המובילות בעולם.

 
בתור בוגר אוניברסיטה, חברות MBB הן הזדמנות נהדרת להתחיל את הקריירה שלך. אם אתה תחרותי במיוחד, מלא מוטיבציה ויכול להתמודד עם רמות גבוהות של מתח (עם מיעוט שעות שינה), אז חברת MBB עשויה להיות בדיוק בשבילך.

חברות שירותים מקצועיים

שירותים מקצועיים המציעים שירותי ייעוץ הם לעתים קרובות הרבה יותר גדולות מאשר חברות MBB מפני שהם לא מציעים רק שירותי ייעוץ עסקי. חברות אלה כוללות את 4 הגדולים –  ארסנט ויונג, דלוייטס, PwC, KPMG – יחד עם חברות ייעוץ נוספות כגון אקסנצ’ר ו- IBM. חברות אלה פועלות ברחבי העולם ומציעים סוגים שונים של ייעוץ כגון ייעוץ פיננסי, ייעוץ טק ומיקור חוץ.


 סוגים אלה של חברות מציעים הכשרה רבה וחווית עבודה, ומאפשרת לך להשיג חשיפה תעשייתית מגוונות אפילו יותר ממה שאתה בדרך כלל מקבל בחברות MBB.

אם אתה לא בטוח בדיוק באיזה סוג של ייעוץ אתה רוצה לעבוד, חברות שירותים מקצועיים מציעים לך הזדמנות מצוינת לנוע בתוך המשרד עד שתמצא עמדה שמתאימה לך ולפגישת רשת גדולה של אנשים לאורך הדרך.

חברות בוטיק

חברות בוטיק מציעות סגנון ייעודי של ייעוץ כגון ייעוץ עסקי, ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ טכני וייעוץ משאבי אנוש. בדרך כלל חברות בוטיק הם פחות תובעניים מאשר חברות MBB או חברות שירותים מקצועיים.

 
אם אתה יודע בדיוק באיזה תחום של ייעוץ אתה רוצה להיכנס, ואתה מגבש מיומנות באזור מסוים, אז חברת בוטיק עשויה להיות התאמה מושלמת עבורך. חברות ייעוץ בוטיק יכולות גם לתת לך ניסיון רב כיועץ בוגר כי תקבל יותר אחריות עקב הגודל הקטן של חברות הייעוץ בוטיק.

Asset 1The SunkCost

יועצים עצמאיים

יועצים עצמאיים הם לעתים קרובות יועצים שיש להם עשרות שנות ניסיון בתעשייה מסוימת או עבדו ב MBB או שירותים מקצועיים במשך שנים רבות. ולכן, הם רוצים ללכת לבד ולהיות הבוס של עצמם.

כיועץ עצמאי אתה יכול, לבחור את לוח הזמנים המתאים לך, ולא צריך להיות מוגבל על ידי פרוטוקולים ארגוניים.

כדי להיות יועץ עצמאי אתה צריך למנף רשת גדולה של אנשים שמוכנים לבקש ייעוץ ממך. אם יש לך שנים של ניסיון ומצטיין במיומנות ייחודית, אולי קריירה כיועץ עצמאי מתאימה ל.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content