? איך יועץ עסקי יכול לעזור לעסק שלך

איך יועץ עסקי יכול לעזור
לעסק שלך ?

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ענף הייעוץ העסקי היה שווה יותר מ -55 מיליארד דולר ב -2015 בארה”ב לבדה, וכ-550 מיליון דולר בישראל ב -2017. זה הרבה כסף. וכמובן, חלק מזה הולך לפח, מה שהופך את זה חיוני יותר עבור עסקים להבין כיצד להשתמש ביועצים עסקים באופן יעיל.

 

 כפי שנידן במאמרים קודמים, הייעוץ העסקי כולל מגוון רחב של פעילויות אנכיות ואופקיות. מבחינה אופקית, יש ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ HR, ייעוץ טק, ייעוץ ניהולי והרשימה עוד ארוכה. מבחינה אנכית, בתוך חברת ייעוץ עסקי, יש תבניות כיצד להתמודד עם בעיות. עם זאת, תהליך הייעוץ הוא לעתים קרובות יותר מסובך ומשתנה מאשר בתבנית מוצעת.

 
אבל בתור עסק אשר מחפש לשכור חברת ייעוץ עסקי, לא לזה אתה צריך לדאוג. במקום זאת, אתה צריך להיות מודאג בלבחור את חברת הייעוץ שיכולה ,במונחים פשוטים, לעזור לך .אז איך יועץ עסקי יכול לעזור לך ?

 

ברמה בסיסית, עסקים יכולים להשתמש ביועץ עסקי לאסוף מידע ולפתור בעיות.

לספק מידע

אחת הסיבות הנפוצות ביותר שבעלי עסקים מבקשים סיוע מיועץ עסקי היא לאסוף מידע על העסק שלהם, בתמיכת הecosystem-, המתחרים ואסיפת נתונים לגבי טכנולוגיות שיש בידם את הפוטנציאל לשנות את התעשייה שלהם. איסוף מידע עשוי לכלול ראיונות עובדים, סקר לקוחות, מחקרי עלות, ניתוח כלכלי, יצירת פרויקטים MVP, מחקר שוק, ועוד. לפעמים אין לעסק את הזמן ואת המשאבים כדי לאסוף את כל המידע הזה בעצמם, ולכן הם פונים לחברות ייעוץ עסקי שהם יכולים לסמוך אליהם שיבצעו משימה זו ביעילות.

 


אך עם זאת, לעתים קרובות, המידע אשר הלקוח רוצה שונה מאוד מן המידע אשר הלקוח באמת זקוק לו בשביל לשפר את העסק שלו. לדוגמה, בעלי עסקים לעתים קרובות שוכרים יועצים בכדי שיעריכו אם הם צריכים כל כך הרבה עובדים כאשר הם כבר יודעים את התשובה מראש: הם לא.

פתרון בעיות

חברות נותנות יועצי עסקי בעיות מורכבות לפתור. לדוגמה, חברה עשויה לבקש חברת מחברת ייעוץ עסקי לברר אם להשתלט על חברה אחרת, להיכנס לשוק אחר או מיתוג חדש לחלוטין.מציאת פתרונות לבעיות אלה אינה בלתי אפשרית, אבל הם יכולים להיות שיחות שיפוט קשות ביותר. לעתים קרובות לקוח של יועץ ניהול צריך עזרה להבין מה שורש הבסיס הגורם לבעיות העסקיות שלו. זה יכול להיות כל כך פשוט שאתה רק צריך לשאול את השאלות הנכונות כדי לשנות לחלוטין את המסלול של עסקך.

ConsultingFirm

יועץ עסקי ישאל לעתים קרובות את השאלות הבאות כדי לנסות להבין את שורש הבעיות של עסקך:

1) אילו אסטרטגיות נוסו ולא נוסו בעבר ?
2) אילו היבטים של העסק הולכים טוב, ואילו אינם הולכים טוב ?
3) האם הפתרונות ניתנים ליישום ?

יועץ עסקי טוב, לא יקבל ולא ידחה את ההסבר הראשוני של הלקוח למצב הנוכחי של העסק. לעתים קרובות לקוחות לא רוצים לגלות את המצב האמיתי של העסק מחשש להפגין אי כשירות, ובגלל זה נותנים סיבה חלופית מדוע העסק נכשל. לדוגמה, בעל העסק יגיד שהוא לא יכול להתחרות עם היבוא. זה עלול להוביל את היועץ להתמקד ישר בשוק היבוא, ולראות איך העסק יכול להיות תחרותי בו. אבל למעשה, יש נושאים רלוונטיים הרבה יותר שצריך לפתור בחברה ובעיית היבוא הוא רק השעיר לעזאזל עבור כישלונותיה של החברה. זהו סוג של מלכודת אשר יועץ טוב לא נופל בה.

עם זאת, חשוב שיועץ עסקי לא יהיה בעמדה שיפוטית ויהיה בעל ראש פתוח כאשר מתעסק עם לקוחו על מנת לחלץ את המידע הדרוש מן הלקוח ככל האפשר.

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content