שלב אחר שלב -
הדרך הנכונה לבנות
מצגת משקיעים

Yohan Albo - CEO DataToCapital Consulting LTD.

By Yohan Albo

Share it

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

על מנת למקסם את הסיכויים שהמשקיע ישקיע דווקא בכם ולא בסטארט-אפ של השכן, יש צורך להשקיע זמן ומאמצים לבניית מצגת שמשקפת נאמנה את פעילות החברה למשקיע, והכי חשוב מצגת שמשכנעת ומוכרת. במאמר הבא דטהטוקפיטל תציג בפניכם את הדרך הנכונה לבנות את המצגת שלכם שתיהיה עניינית ומעניינת.

Business

דבר ראשון, מומלץ להשתמש בכלל ה10/20/30, 10 שקופיות באורך 20 דקות שבו מועברים 30 נקודות עיקריות. למה?

10 שקופיות

בנאדם ממוצע לא מסוגל להבין ברמה טובה יותר מ10 רעיונות בפגישה אחת. בדרך כלל, משקיעים הם אנשים רגילים, הם לא ניכנים ביכולות קשב וריכוז גבוהות מהמומצע, הם פשוט בעלי ההון… אם אתם נדרשים ליותר מ10 שקופיות כדי להסביר על העסק שלכם כנראה שאינכם מבינים אותו לרמה טובה.

20 דקות

2 דקות לשקופית, נכון שבדרך כלל נותנים לכם שעה אבל אל תשתמשו בזמן הזה בשביל להציג מצגת השתמשו בזמן הנוסף בשביל לענות על שאלות ולהסיר כל ספק מעל ליבם של המשקיעים, בסופו של דבר אתם צריכים שהם יהיו בצד שלכם ולא רק ידעו את הנתונים הטכניים היבשים. והכי חשוב, תנו להם לדבר, ותקשיבו טוב למה יש להם להגיד.

30 נקודות עיקריות

לעיתים תכופות מידי, מציגי סטארטפים מנסים להכניס כמה שיותר טקסט על תוך המצגות שלהם בכתב זעיר ולבסוף פשוט קוראים את הטקסט הישר מהמצגת. מטרת המצגת היא להציג נקודות עיקריות ולהנחות אותך בהעברת המסר. אם המצגת גדושה בטקסט עדיף כבר שהם יקראו בעצמם בלי הקול שלך שיפריע להם. עדיף אם כן, שתציג נקודות מרכזיות בכתב גדול ועם מלא עזרים ויזואלים שיעזרו לך לשכנע, ולמשקיעים שלך להבין את העסק.

מה צריכה כל שקופית להכיל

שקופית 1 – מי אנחנו?

לפני שאתה נכנס למה שהסטארטאפ שלך עושה בפועל, חשוב לספק למשקיעים סיכום על הרקע והניסיון של הצוות שלך, משקיעים רוצים לדעת עם מי הם מדברים.

הם יתעניינו הרבה יותר להשקיע בסטארטאפ שלך אם אתה בוגר 8200 עם תואר שני בהנדסת תוכנה מהטכניון עם 5 שנות עבודה בגוגל ו 2 אקזיטים מסטארטפים קודמים, מאשר אם אתה צעיר שאפתן עם רקע של קורס סטארטפים וייזמות מקורסרה. וחשוב לציין שאפילו אם המקרה השני תקף לגביכם, אין צורך להתנצל, לספר על עצמכם משהו, עדיף מלא לספר כלום.

שקופית 2 – החזון הגדול של הסטארטאפ שלכם

זאת צריכה להיות השקופית האהובה אליכם, בשקופית הזו אתם צריכים להציג את החזון שלכם בפני המשקיעים, הציגו בתשוקה עמוקה למה הסטארטאפ שלכם הוא הדבר הגדול הבא.

זה כל מה שחלמתם אליו, איך הסטארטאפ הזה יהפוך אותכם להיות האילון מאסק הבא ואיך הרעיון שלכם מביא תקוות חדשות לעולם הטכנולוגיה ואיך אתם תשנו את העולם… הבנתם את הנקודה.

שקופית 3 – הגדרת הבעיה

הגדירו את הבעיה שהסטארטאפ שלכם מנסה לפתור… ולא… זה לא ברור מאליו. אם זה היה כזה ברור אז הסטארטאפ שלכם היה מיותר כי הבעיה היתה נפתרת מזמן. כל הרעיון שמאחורי סטארטאפ הוא בא לענות על צורך בשוק שלא קיבל יחס מספק. אם אינכם יכולים להסביר את הסטארטאפ שלכם בצורה ברורה, יש משהו שאינו נכון מהשורש.

שקופית 4 – איך אתם פותרים את הבעיה?

לאחר שהגדרת את הבעיה בבירור, הקהל שלך רוצה לדעת איך ומה אתה הולך לעשות כדי לפתור אותה.  וודא שאתה (לא השקופית) מסביר בפירוט, אך בפשטות, את האופן שבו סטארטאפ שלך הולך לפתור את הבעיה.  היה שיטתי, תמציתי ועקבי.  וודא כי בסוף שתי הדקות שהשקעת בשקופית זו, לקהל שלך יש הבנה טובה כיצד אתה מתכנן להתמודד עם הבעיה.

שקופית 5 – גודל השוק

ראשית, עליך לקחת בחשבון את ה- Total Addressable Market (TAM) שלך.  הגדירו באיזה ענף אתם נמצאים. ולא, הייטק אינו תשובה תקפה – עליכם להיות יותר ספציפיים. ספק ערך דולרי לגודל השוק והמסחר בענף אליו אתה מכוון, וודא לבסס את טענותיך באמצעות מקור בהערת השוליים בתחתית השקופית (או הצביע למקורך בנספח מצגת המשקיעים).

שקופית 6 – מתחרים

הצג את המתחרים שלך. היו כנים לגבי המתחרים שלכם אך בו בזמן הפגינו בטחון מול המשקעים והסבירו מה הופך את הסטארטאפ שלכם לייחודי ושונה. הדרך הטובה ביותר לשכנע את המשקיעים להשקיע אצלכם אינה בכך שתסבירו למה המתחרים לא טובים אלא על ידי כך שתסבירו מה מהפכני כל כך אצלכם. למעשה, אם תלכלכו על המתחרים שלכם יכול להיות שהמשקיעים ישקלו שוב אם בכלל להשקיע בענף שלכם.

שקופית 7 – עניין

לא רק שאתה צריך לשכנע את הקהל שלך שיש לך רעיון לא ייאמן, אלא גם שהוא צובר עניין.  עכשיו, מה זה אומר בדיוק?  אין הגדרה מדויקת, אבל זה שהרעיון שלך צובר פופולריות או שיש התקדמות כל שהיא בתחום(יש להגדיר כמה KPI-ים מרכזיים על סמך אופי הפיתרון שלך).  בין אם זה דרך הכנסות או דרך צבירת לייקים בדף הפייסבוק שלכם או אפילו פריצת דרך בטכנולוגיה שאתם מפתחים.

שקופית 8 – תחזית כלכלית

Business Financial Projection

בסופו של יום, הסיבה העיקרית ש- קרנות הון סיכון, משקיעי אנג’ל או חברות פרטיות ישקיעו בסטארטאפ שלכם היא בגלל שהם חושבים שהם ירוויחו כסף, הרבה כסף.  אם הסטארטאפ שלך לא מספיק רווחי, אז המשקיעים האלה לא ישקיעו אגורה בחזון שלכם.

 

אתה יכול להציג את הסטארטאפ שלך דרך עדשת הטכנולוגיה והחדשנות, אך המשקיעים דוברים את שפת הכספים.  לא משנה כמה הטכנולוגיה שלך תהיה מתוחכמת, אם לא ניתן לייצר רווחים ולייצר הכנסות, המשקיעים לא יתעניינו.  לכן עליכם לספק תחזיות כספיות.. היו כנים ובסוף השקופית ציין הערכת שווי נוכחית והערכת שווי במקרה של אקזיט של הסטארטאפ שלכם.

שקופית 9 – הצעדים הבאים

הראו שיש לכם תוכנית, הציגו את הצעדים הקשיים והפתרונות שלב אחר שלב בתוכנית שלכם.

כמה שאלות שמשקיעים פוטנציאליים רוצים שתענו במהלך המצגת:

כמה כסף אתה רוצה?  בשביל מה אתה רוצה את זה?  מהי אסטרטגיית האקזיט שלך?  באיזה שלב של מו”פ אתה נמצא?  מתי מתכננים להתחיל לייצר רווחים ממוצר / שירות שלך (אם עדיין לא התחלת)?  מהו ה- Go-To Market שלך?  מי יהיו עובדי המפתח שלך?  רשימה של האתגרים הטכנולוגיים והמסחריים העיקריים?

זאת חובה מוחלטת לספק תשובות ברורות על שאלות כאלו, הראו למשקיעים הפוטנציאלים שאתם יודעים על מה אתם מדברים והכי חשוב שהם יכולים לסמוך עליך עם הכסף שלהם.

 

שקופית 10 – נספחים (שקופיות גיבוי)

יכול להיות שאתה מתקשה לבטא את עצמך במצגת ואתה צריך להסתמך על יותר תוכן בשקופיות שלך בכדי להעלות את הרעיון שלך.  אם זה המקרה, כדאי שיהיה שקופיות גיבוי שיכולות להעביר ביתר קלות את התוכן שלך מבלי שתצטרך לשנן בדיוק את מה שרצית לומר.  עם זאת, וודא שזה רק למקרה חירום ואידיאלי שלא תצטרך להשתמש בשקופיות אלו.

 בנוסף, ייתכן שיהיו לך שקופיות גיבוי לשאלות פוטנציאליות שהקהל שלך עשוי לשאול אותך.  אלא אם כן אתה תוכנית ריאליטי כמו הכרישים, רוב המשקיעים לא יבקשו לשאול אותך שאלות “gotchya” (שאלות שמטרתם להפיל אותו).  כל מה שהם רוצים לדעת הוא שהם יכולים לסמוך עליכם בכספם וכי תוכלו לספק להם הזדמנות להרוויח תשואה הגיונית על השקעתם על סמך רמת הסיכון.

 

Sources used:

https://medium.com/@msuster/raising-venture-capital-c0e011c448b9
The Only 10 Slides You Need in Your Pitch
http://planthybusiness.com/2016/04/12/checklist-for-creating-a-killer-startup-pitch-deck/ https://seraf-investor.com/compass/article/scavenger-hunt-what-look-pitch-deck https://www.forbes.com/sites/davidteten/2015/02/11/dont-pitch-a-venture-capitalist-without-this-checklist/#297cb4a25d53 https://piktochart.com/blog/startup-pitch-decks-what-you-can-learn/ http://mashable.com/2011/06/24/startup-pitch-presentation/#csqgLvN_ikqf
Startup Investment Due Diligence Checklist

Enjoy it ? Share with your friends

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

קרא עוד

DataToCapital Consulting Is An Active Member Of The Israel Advanced Technology Industries (IATI) Association And Of The Israel's Directors Union

Skip to content